🚨 ASSE е потопен (отново) в Ница!

За тази среща, Паскал Дюпра нововъведения, не в системата, където 3-5-2 винаги е в ред, а с връщането в рамките на защитата на Саиду Соу en lieu и на мястото на Микаел Наде. За останалата част от класиката, с изключение на връщането на Юсуф в халфовата линия при отсъствие на Гурна спряно. Будебуз също се връща в подкрепа на Нордин et Буанга.

В първите моменти, при високо възстановяване, Нордин серт Буанга който ще провокира Тодибо и удря левия крак, Бенитес хваща топката два пъти. Това е срамота, Нордин беше съвсем сам на точката на дузпата. Ница се опитват да реагират, но Делор все още не е поставил целта, за щастие на защитата на Сент Етиен. Въпреки това Зелените се проектират много добре и Нордин et Буанга намират се чудесно, но не могат да стигнат до заключение за момента. Просто го кажете, за да стане така: при ново високо възстановяване, Мейсън силно центриране пред вратата и Буанга катапултира кожата на гърдите дълбоко в мрежи. Ако голът първоначално бъде забранен за офсайд, габонецът вижда как VAR най-накрая потвърждава гола (0-1, 11д). Ако зелените оставят владението на топката на хората от Ница, те управляват това първо полувреме доста добре, като се защитават много по-високо, отколкото преди десет дни в Рен и това се усеща значително при представянето на Сент Етиен. отзад, Саиду Соу в момента е напълно успешен в завръщането си в арьергарда на Сент Етиен. Тук отново е достатъчно да се каже, за да се случи обратното: по вина на Посейте, Делорт изравнява след свободен удар, но за щастие на зелените той беше в офсайд, когато топката напусна. Вместо да се върнат в съблекалнята с равен резултат, накрая зелените ще преминат полувремето с два гола напред: при ново възстановяване на Посейте, Буанга върши страхотна работа преди смяна Будебуз който центрира десен крак за Юсуф който с плосък залп на левия крак намира малката мрежа на Бенитес (0-2, 45e + 5).

Зелените започват второ действие, докато завършват първото: Юсуф събира добра висока топка и сервира Буанга чийто удар по цялата ос се улавя на два етапа от Бенитес. За съжаление на Зелените, защитната крехкост ще вземе надмощие: при безобидно действие, Бард се възползва от слабостта на зелената защита, както и a Бернардони изобщо не е решаващо на място за намаляване на оценката (1-2, 52д). Вратарят на Стефаноа отсъства през това второ полувреме: при свободен удар със стена, поставена по доста приблизителен начин, ударът по цялата ос на Делорт пробива вратаря под наем от Анже (2-2, 60e). Стефаноа са смешни през този втори период, в процеса защитното подреждане трябва да бъде цензурирано от всички футболни школи, Делорт отбелязва двоен (3-2, 62д). Зелените потънаха за десет минути. Стефаноа се опитват да се върнат в играта, Камара е на прием на втора топка от 25 метра, но ударът му е уловен Бенитес. Потирът до утайката за Зелените: на въздушен дуел, спечелен от Делорт На мангала, Будауи намира мрежа от противоположната страна благодарение на злощастното отклонение на Силва (4-2, 80e). Aouchiche не е далеч от намаляването на оценката в самия край на мача след добра комбинация с Камара но той се препъва Бенитес. Кривели липсва в допълнително време неизбежното при перфектен сервиз наХамума. Нищо няма да бъде отбелязано, нов невероятен психически банкрут за Зелените, които доведоха с два гола до нула на почивката.

OGCN 4-2 ASSE (Mt : 0-2)

Състав: Бернардони, Мейсън (74-ти Тиуб), Соу, Мукуди, Мангала, Силва, Юсуф (73-ти Муефек), Камара, Будебуз (65-ти Будебуз), Нордин (65-ти Кривели), Буанга

Голмайстори: Бард, Делор (x2), Будауи за Ница; Буанга и Юсуф за Зелените

Карти: Данилуч, Клуйверт за Ница; Мейсън, Мангала, Мукуди за Зелените