Хубава чистка… – Кратка информация и БЕЛЕЖКИ на играчите (Уругвай 0-0 Core du Sud) – Футбол

След некачествена среща Уругвай и Южна Корея не успяха да се разделят (0:0) в четвъртък в първия мач от група H на Световното първенство в Катар. Разочароващ резултат за двата отбора, които така и не изглеждаха способни да направят разликата.

Хубава чистка... - Д

Валверде докосна гредата в края на мача.

И четири! След Тунис-Дания, Мексико-Полша и Мароко-Хърватия, световното първенство в Катар роди четвърто 0-0 в мача между Уругвай и Южна Корея, този четвъртък, в кулоарите на откриването на група H. A технически много средна среща между два отбора, които са заекнали във футбола си.

Годин докосва гредата

Притиснати от голяма колония по трибуните, корейците показаха интересно лице в първия четвърт час с добро техническо майсторство. Стерилна доминация срещу уругвайците, които все още са също толкова удобни при дълги топки и контраатаки. След първата възможност за Валверде, неточен за възстановяването си, Нуез беше твърде кратък, за да върне, но идеална доставка от Пелистри пред вратата.

Въпреки тези страхове, хората на Пауло Бенто не се предадоха. Вследствие на много добър In-Beom Hwang в средата на терена, Taeguk Warriors се настаниха за постоянно в противниковия лагер. Бившият Борделай, Хванг Уй-Джо, имаше възможност да открие резултата, но опитът му за дузпа не улови целта. Голям шанс, който охлади Ла Клесте, но беше близо до гол при удар с глава на Годин, който разби гредата преди почивката.

Валверде уцели и гредата

На връщане от съблекалнята мачът рязко падаше като качество. Пропуснати пасове, пропуснати проверки, двата отбора заекнаха във футбола и не предложиха много. Въпреки появата на Кавани, играта така и не тръгна. Единственото вълнение бяха напрегнатият удар на Нуес, който мина много близо до целта, и топовният удар на Валверде, който докосна гредата с наближаването на добавеното време. Недостатъчно, за да спаси среща, която не спази обещанията си.

Резултат от мача: 3/10

Един от най-лошите мачове на това световно първенство. Двата отбора получиха много редки възможности, но оставиха впечатлението, че играят с часове, без изобщо да успеят да намерят грешката, въпреки двете греди, докоснати от Уругвай. Много разочароващо шоу, когато трибуните бяха доста оживени. Но с 0 изстрела към целта е трудно да се забавляваш.

БЕЛЕЖКИ на играчите

Maxifoot е дал оценка (от 10) на коментари на всеки играч.

Играч на мача: Хос Мария Гимнез (7/10)

Чисто копие, направено от централния защитник на Атлетико, който се зарадва с дългите си отваряния към дясното крило. Той никога не беше поразен от южнокорейските нападатели, като по-специално направи изключителен удар в своята зона, за да попречи на Сон да запали фитила. Добра игра за Colchonero.

УРУГВАЙ :

Серхио Роше (5): Наследникът на Муслера нямаше много работа. Освен успешното излизане, за да избегне опасността срещу Хванг в средата на втория период, той не беше притеснен. Обърнете внимание на лош рейз в края на мача, който почти облагодетелства Сон.

Мартн Серес (6): все още и винаги присъстващ в стартовия състав на Уругвай, универсалният защитник имаше трудности срещу Сон. Той сдържаше нападателя на Тотнъм доста добре въпреки грубия фаул, който логично му донесе жълт картон след почивката.

Диего Годн (6.5): неръждаемият централен защитник, преминат от Атлетико, отново отговори на настоящето. Близо до откриването на резултата преди почивката с глава към гредата, той се справи добре с бяганията на Хванг, като изпреварваше благодарение на умелото позициониране.

Jos Maria Gimnez (7): прочетете коментара по-горе.

Матас Оливера (6): лявата страна беше много по-офанзивна от Касерес с остри тренировки. В първия период не е далеч от предлагането на хайвер Nuez, влязъл в дълбочина. Интересно занимание. Замени 79-та минута с Матиас Вина (не не).

Федерико Валверде (5,5): новата атракция на уругвайския футбол привлече вниманието към него. За съжаление на неговия отбор, той нямаше желаното влияние. Освен центров удар в началото на мача и мощен удар на гредата в самия край на мача, почти не го видяхме в този мач.

Матас Весино (5): играчът на Лацио се появи. Той никога не е мислил да вдигне темпото, за да постави партньорите си в атака в много по-добри условия. Замени 79-та минута с Николас де ла Круз (не не).

Родриго Бентанкур (5): много неутрален мач за халфа на Тотнъм. Той беше доволен да направи връзката между своите защитници и нападателите, без изобщо да успее да ускори играта.Пагубна липса на инициатива.

Факундо Пелистри (4): младият нападател на Манчестър Юнайтед не допринесе много. Дори ако беше неспокоен и достави добра топка при удар с глава, използван зле от Нуес, мачът му беше твърде слаб, за да разклати южнокорейската защита. Заменете 88-ата минута с Гилермо Варела (не не).

Луис Сурес (3): върнат в Насионал, за да се подготви за този турнир, нападателят от Ла Клесте все още има няколко излишни килограма, които наистина му попречиха да предложи интересни решения на своите партньори. В този мач той не донесе абсолютно нищо. Заменете 64-та минута с Единсон Кавани (не не)която е извършила между повече от всички.

Дарвин Нез (4.5): подравнен отляво на атаката и предпочитан Кавани, най-скъпият новобранец в историята на Ливърпул беше среден. Твърде объркан при ударите си, той пропиля няколко възможности заради неточни пасове. Червените обаче получиха един от единствените шансове за втория период с бягащ удар, който почти попадна в целта.

ЮЖНА КОРЕА :

Seung-Gyu Kim (5): почти няма работа за него. Вратарят на Ал Шабаб обаче може да благодари на постовете си, които го спасиха два пъти в края на всеки период.

Ким Мун-Хуан (6): не е много ентусиазиран на офанзивно ниво. Въпреки това, десният бек се представи добре в защита, като блокира добре своята лента срещу Нуез.

Мин-Джей Ким (6): очаква се на завоя за първата му среща на Световно първенство, твърдата скала на Неапол задържа неговия ранг. Той се изплаши малко след часа с грешка, която не беше от полза за Нунес. Действие, при което си наранява прасеца, но което не му пречи да стигне до края.

Йънг-Гуон Ким (6): Стабилен мач за защитника на Гамба Осака. Той се открои с хубава намеса срещу Пелистри отляво на настилка.

Джин-Су Ким (6.5): левият бек беше безупречен в защита, за да сдържа Пелистри. Той подаде ръка на централната си защита няколко пъти, за да затвори пасажа на Суарес при неговите удари в дълбочина.

In-Beom Hwang (6): добър мач за халфа на Олимпиакос, който доста отхвърли играта през първия половин час. Той беше ефективен при възстановяването, блокирайки добре пространства срещу уругвайските си колеги.

Woo-Young Jung (6): играчът на Ал Сад свърши работата. Силата му в дуелите създаде проблеми за уругвайските среди, които имаха много проблеми да се отърват от него. Игра на задължение.

Na Sang-Ho (4.5): интересна, но безполезна дейност по лявото крило за играча на FC Soul. Физическият му дефицит обаче му изигра шега срещу колосална защита. Заменете 75-та минута с Лий Канг-Ин (не не).

Jae-Sung Lee (3): прозрачен. Плеймейкърът на Майнц не тежеше в този мач. При редките си топки той се вряза в уругвайския дефанзивен блок, срещу който не намери решението. Заменете 75-та минута с Сон Джун-Хо (не не).

Heung-Min Son (5): добре и наистина присъства за тази първа среща въпреки контузията си на окото срещу OM, нападателят на Тотнъм направи каквото можа с няколко използваеми балона. Той завършва този мач с два шанса, които разтърсиха защитата на Уругвай.

Eui-Jo Hwang (4): Бившият нападател на Бордо очевидно не се е променил! Въпреки интересната си активност, нападателят на Олимпиакос все още има същите притеснения относно ефективността, като пропуснатия му удар от дузпа през първата част. Липса, която го извади от играта му. Заменете 75-та минута с Чо Гуе-Сунг (не).

А за вас кои бяха най-добрият и най-лошият играч в мача? Коментирайте в полето “коментари” по-долу!

УРУГВАЙ 0-0 СЪРЦЕТО НА ЮГА (mi-tps: 0-0) – CdM 2022 – 1-ви кръг, група H / 1-ви ден
Стадион: Едейкишън Сити Стейдиъм, Ал Раян – съдия: Клеман Търпен, Франция