Франция U21 – Белгия U21: плодотворно равенство до края

По време на първата си приятелска среща от международната пауза, Les Bleuets се изпълниха с увереност, като спечелиха срещу европейския шампион в титлата Германия благодарение на постижението на Амин Гуири (0-1). Младите Трикольори се изправиха срещу своите белгийски колеги тази вечер, преди да се завърнат в своите клубове. Въпреки по-добрите намерения през втората част, съотборниците на Максенс Какере трябваше да допуснат равенство (2-2) благодарение по-специално на изравняване в последния четвърт час от играта. Наистина, в началото на мача станахме свидетели на сравнително дълъг кръг за наблюдение между двата отбора. След това белгийците бавно, но сигурно поеха контрола над играта срещу малко апатичния Bleuets.

Какво следва след тази реклама

Трябваше обаче да изчакаме половин час, за да видим първия голям шанс в полза на белгийските надежди. Сервиран в дясната ос, Largie Ramazani направи добра последователност, преди да пресече нисък изстрел, който мина точно до клетките на Yahia Fofana, бдителен и присъстващ близо до своя пост (33-и). Малко по-малко от десет минути по-късно белгийците пропукаха все по-изстрадано френската защита в тази среща. Белгийският номер 10, все още неспокоен, изпрати любов от центъра между Tanguy Nianzou Kouassi, малко по-нисък, и Yasser Larouci за неговия сънародник в челните редици на атаката, който можеше да поеме с крак и да победи френския вратар (41-ви , 1-0). От своя страна Боровинките се задоволиха дотогава с трохите, оставени от съперниците им.

Bleuets не е далеч от обръщането на прилива в края на мача

След почивката и няколко смени и от двете страни младите френски издънки се върнаха на поляната с по-добри намерения. Първоначално Сене Ламенс спаси отбора си благодарение на страхотно спасяване при центриран удар на Амине Гуири, който върна в корнер. Но белгийският вратар може само временно да попречи на френския изравнителен гол. На сета френският номер 11 отново изпрати центриране с дистанционно за главата на Куаси, който се възползва от височината си, за да вкара топката в мрежата (51, 1-1). За съжаление, подобрението беше краткотрайно, тъй като белгийците възвърнаха инерцията и отидоха да накажат дефанзивната пасивност на Bleuets. Яри ​​Вершарен се възползва от яркото отваряне на Анас Зарури, за да коригира френския вратар с удар между краката му (58-ма, 2-1).

Въпреки няколкото опита и многото промени от френската страна, играчите на Силвен Рипол не успяха веднага да обърнат тенденцията. Но благодарение на търпението, Bleuets успяха да изравнят в последния четвърт час от играта. Сепе Ели Уахи се възползва от топка, ужилена от Раян Черки, за да изпревари белгийския вратар и да мушне топката в клетките (77-ма, 2-2). В напълно луд край на мача Натан Нгуму смяташе, че ще даде предимство на отбора си, но голът му в крайна сметка беше отменен поради засада на Вахи при центриране отляво на френската атака (84-та). В този процес Астер Вранкс беше на ръба да измами Фофана с превъзходен свободен удар, изпълнен на входа на зоната, леко вляво, но френският вратар се отпусна перфектно, за да отблъсне този опит (85-а). Точно преди последния съдийски сигнал Джорджиньо Рутер, странно сам, се възползва от лошото разположение на белгийската защита, за да активира полуволе, което прелетя над противниковите врати (90-та +1). С този резултат Les Bleuets остават непобедени през тази международна пауза. Добра поличба за бъдещето.