Франция победи Германия и се класира за полуфиналите

Играчите на френския хандбален отбор поздравяват своя вратар Реми Дезбоне, автор на 14 парада срещу Германия, по време на четвъртфиналите на Световното първенство през 2023 г., 25 януари 2023 г.

Франция се уплаши, но мина. В сряда, 25 януари, в полупразната Ерго Арена в Гданск, сините се класираха трудно за полуфиналите на световното първенство, което се провежда до 29 януари в Полша и Швеция. Те водиха тежка битка срещу по-твърди германци, отколкото предполага резултатът (35-28). Това е петият пореден път, в който Хабс достигат до последните четири на световно първенство.

Точно както по време на Мондиал 2021 и Евро 2022, на полуфиналите ще се изправят Франция и Швеция от една страна, Дания и Испания от друга. Олимпийските шампиони ще подходят към тази среща с дух на отмъщение, защото шведите ги победиха два пъти на този етап от състезанието по време на тези две срещи.

Прочетете снимката: Световно първенство по хандбал 2023: Недим Ремили, майсторът на сините

Само 12д на Световното първенство през 2021 г., 6д на Олимпийските игри в Токио и 7д на Евро 2022, германците не бяха фаворити в тази среща, но удържаха на французите дълго време. Както се очакваше, основната опасност от германска страна идваше от Юри Кнор, новото самородно хандбално първенство отвъд Рейн. На 22 години централният халф на Манхайм се превръща в звезда в страната си.

Германците започнаха ударно срещата и успяха да усъмнят французите. Допълнителният ден за възстановяване, на който се радваха хората на Гийом Жил, несъмнено натежа на везната, защото съперниците им изостанаха физически през второто полувреме.

„През последните двадесет минути Франция явно беше надпризна на пресконференция треньорът на германския отбор исландецът Алфред Гисласон. Тяхната защита беше много добра, с отличен вратар. Разликата от седем гола в края е сериозна, но Франция е фантастичен отбор и някои от моите играчи бяха уморени. Мисля, че Франция може да спечели турнира. »

Двама пазачи горят

С болка Франция продължава своето пътуване в това състезание. След срещата Гийом Жил беше по-доволен от резултата, отколкото от начина, по който: „Бяхме много зле качени, германците бяха нахални с успеха през първия четвърт час, трябваше да се подготвим, след което спасяванията на Реми Дезбоне промениха баланса на силите. Краят на мача отвори вратата към полуфиналите. Да играеш такъв мач в Стокхолм, във враждебна среда, представлява фантастично предизвикателство.”каза треньорът на сините.

Във всеки период вратарят дава всичко от себе си. В началото на мача френските нападатели се изправиха срещу германския вратар Андреас Волф, докато Венсан Жерар пое водата. Голът на Франция допусна нула точка при десет опита на Германия. Гийом Жил не губи време да вземе необходимото решение и въведе втория си вратар, Реми Десбоне, в 14-атад минута.

Тази промяна напълно ще промени облика на срещата. Футболистът на Монпелие направи 14 пари от 30 опитани удара при 47% ефективност. Избраният играч на мача, този 30-годишен играч, който е само 1,82 м, среден ръст, който представлява недостатък на международно ниво, няма да забрави тази вечер.

„Това е най-важният мач в моята кариера по отношение на залогаказа видимо развълнуван след срещата от Монпелие. През второто полувреме доминираме в двубоите и затова животът неминуемо става по-лесен. (…) Постепенно успяхме да наложим физическата си сила. Знаехме, че ще бъде голяма битка. Щастливи сме, че малко по малко ги накарахме да се поддадат. »

Прочетете също: Световно първенство по хандбал 2023: “Блаугранас” в услуга на сините

По отношение на удовлетворението на французите, Недим Ремили, Кентин Мае, Никола Турна и Лудовик Фабрегас бяха солидни. Докато Дика Мем изглеждаше лишен от ритъм, след като пропусна четири мача заради коремна контрактура, влизането на Мелвин Ричардсън позволи на сините да вдигнат резултата точно преди почивката.

Всеки ден нови кръстословици, судоку и намерени думи.

Играч

Все още има затруднения с левия крак, Никола Карабатич, той може да играе само двадесет минути и не е сигурен за следващия мач. Ситуация, която е още по-тревожна, тъй като Елохим Пранди страда от глезен, а Тибо Брие, отсъстващ тази вечер, нарани дясната си ръка. Като ляв бек, Гийом Жил може да повика Ромен Лагард за следващия мач, който играе много малко от началото на турнира.

След два дни сините ще се изправят срещу шведите, които отстраниха Египет без трепет (26-22). Подобно на финала, този мач ще се проведе в Tele2 Arena в Стокхолм, зала с 19 000 места, изцяло поверена на каузата на Жълто-сините. Скандинавците, които изиграха всичките си домакински срещи, ще имат предимство пред французите, които трябва да пътуват от Гданск за Стокхолм в четвъртък.

Преди година, по време на Евро 2022, шведите осуетиха Франция. Играта на вратаря Андреас Паличка, автор на 12 спасявания, натежа на везната. Голмайсторът на Швеция, Джим Готфридсон, може да пропусне този мач, тъй като беше контузен срещу Египет. Щеше да страда от счупен пръст.

Испания се съживи, Дания фаворит

По-рано вечерта в Гданск Испания победи Норвегия (25-34) след две продължения, в края на мач, който ще остане в аналите на хандбала. Победени три дни по-рано от Франция, испанците представиха обезсърчаваща игра. Тяхната квалификация се дължи много на подвизите на вратаря на ФК Барселона Гонсало Перес де Варгас, решаващ в последните минути на мача.

Прочетете също: Статия е запазена за нашите абонати Световно хандбално 2023, Франция-Германия: Венсан Жерар, вратар, най-накрая се успокои

В Стокхолм Дания не направи никакви подробности срещу Унгария (40-23). Червено-белите, които по време на основния кръг бяха закачени от Хърватия (32-32), отново изглеждат неустоими. Водени от своята звезда, десния бек Матиас Гидсел, автор на 9 гола, те се борят за страхотен хеттрик, след като спечелиха последните две издания на световните първенства. С този успех скандинавците подобриха рекорда за непобедимост, който държаха заедно с Франция: те не са имали загуба на Световно първенство от 26 мача.

Повече от всякога отборът на капитана Никлас Ландин, считан за най-добрия вратар на планетата, се очертава като фаворит на турнира, заедно с Франция. Финалът на Световната купа може да се повтори на този от Олимпиадата в Токио през 2021 г., когато сините грабнаха титлата срещу скандинавците (25-23).

Пет години по-рано, в Рио, датчаните победиха Хабс (28-26) на финала на Игрите. Подобно на Франция-Хърватия по времето на Barjots, срещите между Франция и Дания са на път да се превърнат в най-вълнуващата поредица в международния хандбал. Освен ако шведите пред своите привърженици не решат друго.