Световно първенство в Катар 2022 | Thunderclap: Уелс победен от Иран (0-2)

Исторически успех и Иран запазва надеждите си за класиране. Team melli реагира с гордост след шамара на Англия (2-6) през първия ден. Иранците спечелиха третия си успех на Световната купа в историята си в петък срещу Уелс (0-2).

Rouzbeh Cheshmi (90th+8) и Ramin Rezaeian (90th+11) завършиха успех, който беше изграден в самия край на играта. Първо доминирайки в мача, Драконите се отказаха под острите атаки на персите в прехода. Един от тях ускори изгонването на Уейн Хенеси, виновен за опасно излизане на Мехди Тареми (87-и). Благодарение на тази победа иранците се връщат на второ място в група B, две единици пред уелсците, които постепенно виждат вратите на осмото място да се затварят пред тях.

световна купа

ВИДЕО – Два поста и парад за 15 секунди: Уелс (един път) по чудо

ПРЕДИ 3 ЧАСА

Дълго време изглеждахме, че вървим към ново 0:0. Какво би било вече петото от това Световно първенство през 2022 г. Първото полувреме, оживено, но емайлирано с технически пропуски в последните 30 метра и от двете страни, изобилстваше в тази посока. Няколко случая обаче доведоха до оспорвано и балансирано първо действие. Ако Hossein Hosseini беше първият, който беше призован за възстановяване от близко разстояние от Kieffer Moore (12-ти), Ali Gholizadeh видя гола си отменен за напреднала позиция от неговия подавач, Sardar Azmoun (15-ти). Подвижен, но тромав и атакуван от особено груб уелски ариергард, нападателят на Байер Леверкузен имаше още една възможност да открие резултата през първото полувреме, след допълнително време при облизан сервис от Саейд Езатолахи (45 +2).

Следете UCI Track Champions League, като се абонирате за Eurosport

Хенеси изгонен, повратната точка на мача

В съответствие с продукцията си преди почивката, хората на Карлос Кейрош настояха за регистъра за бърз преход. Почти се изплати с огромен акцент в полза на Team melli. Azmoun за пръв път намери стълба след самотен рейд (51-ви), преди Gholizadeh да види как неговият извит удар умира на вертикалния (52-ри). Две публикации, които звучат като остро предупреждение, отправено към защитата на Уелс, която често се изчерпва. Не беше непременно по-добре в нападение, където Гарет Бейл беше доста дискретен въпреки опит за цел (67-и).

Малко по малко шансовете се следваха едно след друго от иранска страна, като този удар на Саейд Езатолахи беше отразен крайно (73-а) от безупречния Уейн Хенеси до обрата на мача. Виновен за напълно неуспешно ранно излизане, всичко далеч от неговата повърхност, на Мехди Тареми, вратарят на Драконите беше изгонен след преглед на VAR (87-и). Обрат на съдбата, който ще затвърди изчаквателния подход на уелсците, решени да запазят равенството, но и ще мотивира превъзбудените персийци.

Първата тръпка от епилога се подписва от Мехди Тораби (89-и) и въпреки излишната прибързаност при вземането на решения на иранците, избавлението дойде в края на допълнителното време. Докато той наследява кожата след лошо изгонване от Джо Алън, Рузбех Чешми стреля сух удар, забит в страничната мрежа на Дани Уорд, който влезе в игра, за да замени Хенеси (90 + 8, 0-1). Три минути по-късно Рамин Резаян беше този, който с фин черпак измами Уорд и предложи голям успех на Иран.

Тази победа му позволява да се изкачи до второ място в група B, в очакване на резултата от мача между Англия и Съединените щати тази вечер (20:00). Съединените щати, срещу когото ще се изправи следващия вторник (20:00 ч.) в нещо, което може да изглежда като финал за квалификация.