Първият пост-номиниран прочит на THR за пейзажа – The Hollywood Reporter


МОЛЯ ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ: Тази прогноза, събрана от Холивудският репортеризпълнителен редактор на награди, Скот Файнбърготразява най-добрия опит на Файнбърг да предвиди поведението на Академията за филмово изкуство и наука, не неговите лични предпочитания. Той достига до това класиране, като се основава на консултации с гласоподаватели и хора от индустрията, анализ на маркетингови кампании и кампании за награждаване, резултати от церемонии по награждаване, които предхождат Оскар и историята на самата церемония по раздаването на Оскарите.

*НАЙ-ДОБРА СНИМКА*

Проектиран ред на финала
1. Всичко навсякъде и наведнъж (Даниел Куан, Даниел Шайнерт и Джонатан Уанг)
2. Семейство Фабелман (Кристи Макоско Кригер, Тони Кушнър и Стивън Спилбърг) — подкаст (Спилбърг)
3. Топ Гън: Маверик (Джери Брукхаймър, Том Круз, Дейвид Елисън и Кристофър Маккуори) — подкаст (Брукхаймер)
4. Елвис (Гейл Берман, Баз Лурман, Катрин Мартин, Памела Маккормик и Шуйлър Вайс)
5. Всичко тихо на западния фронт (Мъж Грюнерт)
6. Банши от Инишерин (Греъм Бродбент, Питър Чернин и Мартин Макдона)
7. Тар (Тод Фийлд, Скот Ламбърт и Александра Милчан)
8. Аватар: Пътят на водата (Джеймс Камерън и Джон Ландау)
9. Триъгълник на тъгата (Фил Бобер и Ерик Хемендорф)
10. Жените Говорят (Dede Gardner, Jeremy Kleiner & Frances McDormand)

*НАЙ-ДОБЪР РЕЖИСЬОР*

1. Стивън Спилбърг (Семейство Фабелман) — подкаст
2. Daniel Kwan & Daniel Scheinert (Всичко навсякъде и наведнъж)
3. Мартин Макдона (Банши от Инишерин)
4. Тод Фийлд (Тар)
5. Рубен Йостлунд (Триъгълник на тъгата)

*НАЙ-ДОБЪР АКТЬОР*

Проектиран ред на финала
1. Остин Бътлър (Елвис)
2. Брендън Фрейзър (Китът)
3. Колин Фарел (Банши от Инишерин)
4. Бил Найи (Жив)
5. Пол Мескал (След слънце)

*НАЙ-ДОБРА АКТРИСА*

Проектиран ред на финала
1. Мишел Йео (Всичко навсякъде и наведнъж) — подкаст
2. Кейт Бланшет (Тар) — подкаст
3. Мишел Уилямс (Семейство Фабелман) — подкаст
4. Ана де Армас (Рус)
5. Андреа Райзбъро (На Лесли)

*НАЙ-ДОБЪР ПОДДЪРЖАЩ АКТЬОР*

Проектиран ред на финала
1. Ke Huy Quan (Всичко навсякъде и наведнъж)
2. Брендън Глийсън (Банши от Инишерин)
3. Джъд Хърш (Семейство Фабелман)
4. Браян Тайри Хенри (пътека)
5. Бари Кеоган (Банши от Инишерин)

*НАЙ-ДОБРА ПОДДЪРЖАЩА АКТРИСА*

Проектиран ред на финала
1. Анджела Басет (Черната пантера: Уаканда завинаги)
2. Джейми Лий Къртис (Всичко навсякъде и наведнъж)
3. Стефани Хсу (Всичко навсякъде и наведнъж) — подкаст
4. Хонг Чау (Китът)
5. Кери Кондън (Банши от Инишерин)

*НАЙ-ДОБЪР АДАПТИРАН СЦЕНАРИЙ*

Проектиран ред на финала
1. Всичко тихо на западния фронт (Едуард Бергер, Лесли Патерсън и Иън Стокел)
2. Жените Говорят (Сара Поли)
3. Жив (Казуо Ишигуро) — подкаст
4. Glass Onion: A Knives Out Mystery (Райън Джонсън)
5. Топ Гън: Маверик (Ерен Крюгер, Кристофър Маккуори и Ерик Уорън Сингър)

*НАЙ-ДОБЪР ОРИГИНАЛЕН СЦЕНАРИЙ*

Проектиран ред на финала
1. Всичко навсякъде и наведнъж (Даниел Куан и Даниел Шайнерт)
2. Триъгълник на тъгата (Рубен Йостлунд)
3. Семейство Фабелман (Тони Кушнър и Стивън Спилбърг) — подкаст (Спилбърг)
4. Банши от Инишерин (Мартин Макдона)
5. Тар (Тод Фийлд)

*НАЙ-ДОБРАТА АНИМАЦИЯ*

Проектиран ред на финала
1. Пинокио ​​на Гийермо дел Торо (Алекс Бълкли, Гилермо дел Торо, Марк Густафсон и Гари Унгар) — подкаст 1 и 2 (дел Торо)
2. Червено (Линдзи Колинс и Доми Ши)
3. Марсел Черупката с обувки (Дийн Флейшър Камп, Андрю Голдман, Елизабет Холм, Каролайн Каплан и Пол Мези)
4. Котаракът в чизми: Последното желание (Джоел Крауфорд и Марк Суифт)
5. Морският звяр (Джед Шлангер и Крис Уилямс)

*НАЙ-ДОБЪР ДОКУМЕНТАЛЕН ФИЛМ*

Проектиран ред на финала
1. Навални (Даян Бекер, Шейн Борис, Мелани Милър, Одеса Рей и Даниел Рохър)
2. Цялата красота и кръвопролитието (Хауърд Гертлър, Нан Голдин, Йони Голиджов, Джон Лайънс и Лора Поитрас)
3. Огън на любовта (Шейн Борис, Сара Доса и Ина Фичман)
4. Всичко, което диша (Теди Лейфър, Аман Ман и Шонак Сен)
5. Къща от трески (Моника Хелстрьом и Саймън Леренг Уилмонт)

*НАЙ-ДОБРАТА МЕЖДУНАРОДНА ФУНКЦИЯ*

Проектиран ред на финала
1. Всичко тихо на западния фронт (Германия) — Едуард Бергер
2. EO (Полша) — Йежи Сколимовски
3. Аржентина, 1985 г (Аржентина) — Сантяго митр
4. Близо (Белгия) — Лукас Донт
5. Тихото момиче (Ирландия) — Colm Bairéad

*НАЙ-ДОБРА КИНЕМАТОГРАФИЯ*

Проектиран ред на финала
1. Елвис (Манди Уокър)
2. Всичко тихо на западния фронт (Джеймс приятел)
3. Тар (Флориан Хофмайстер)
4. Империя на светлината (Роджър Дийкинс)
5. Бардо, Фалшива хроника на шепа истини (Дариус Конджи)

*НАЙ-ДОБЪР ДИЗАЙН НА КОСТЮМИ*

Проектиран ред на финала
1. Елвис (Катрин Мартин)
2. Всичко навсякъде и наведнъж (Шърли Курата)
3. Черната пантера: Уаканда завинаги (Рут Е. Картър) — подкаст
4. Вавилон (Мери Зофрес)
5. Г-жа Харис отива в Париж (Джени Бивън)

*НАЙ-ДОБЪР МОНТАЖ НА ФИЛМ*

Проектиран ред на финала
1. Всичко навсякъде и наведнъж (Пол Роджърс)
2. Топ Гън: Маверик (Еди Хамилтън)
3. Елвис (Мат Вила и Джонатан Редмънд)
4. Банши от Инишерин (Микел EG Нилсен)
5. Тар (Моника Уили)

*НАЙ-ДОБРИЯТ ГРИМ И ПРИЧЕСКА*

Проектиран ред на финала
1. Елвис (Джейсън Бейрд, Марк Кулие и Алдо Синьорети)
2. Китът (Ан Мари Брадли, Джуди Чин и Адриен Моро)
3. Всичко тихо на западния фронт (Линда Айзенхамерова и Хайке Меркер)
4. Черната пантера: Уаканда завинаги (Камил Френд и Джоел Харлоу)
5. Батманът (Наоми Дон, Майк Фонтейн и Майк Марино)

*НАЙ-ДОБЪР ОРИГИНАЛЕН РЕЗУЛТАТ*

Проектиран ред на финала
1. Вавилон (Джъстин Хървиц)
2. Семейство Фабелман (Джон Уилямс)
3. Всичко навсякъде и наведнъж (Син Лукс)
4. Всичко тихо на западния фронт (Фолкер Бертелман)
5. Банши от Инишерин (Картър Бъруел)

*НАЙ-ДОБРАТА ОРИГИНАЛНА ПЕСЕН*

Проектиран ред на финала
1. „Наату Наату“ (RRR) — Chandrabose & MM Keeravaani
2. „Lift Me Up“ (Черната пантера: Уаканда завинаги) — Райън Куглър, Лудвиг Гьоранссон, Риана и Темс
3. „Дръж ми ръката“ (Топ Гън: Маверик) — BloodPop & Lady Gaga — подкаст 1 и 2 (Гага)
4. „Това е живот“ (Всичко навсякъде и наведнъж) — Дейвид Бърн, Райън Лот и Митски — подкаст (Бърн)
5. „Аплодисменти“ (Разкажи го като жена) — Даян Уорън — подкаст 1, 2 и 3

*НАЙ-ДОБРАТА ПРОДУКЦИЯ*

Проектиран ред на финала
1. Елвис (Бев Дън, Катрин Мартин и Карън Мърфи)
2. Всичко тихо на западния фронт (Кристиан М. Голдбек и Ърнестин Хипър)
3. Вавилон (Антъни Карлино и Флоренсия Мартин)
4. Семейство Фабелман (Рик Картър и Карън О’Хара)
5. Аватар: Пътят на водата (Дилън Коул, Ванеса Коул и Бен Проктър)

*НАЙ-ДОБЪР ЗВУК*

Проектиран ред на финала
1. Елвис (Майкъл Келър, Дейвид Лий, Анди Нелсън и Уейн Пашли)
2. Топ Гън: Маверик (Крис Бърдън, Джеймс Х. Мадър, Ал Нелсън, Марк Тейлър и Марк Вайнгартен)
3. Всичко тихо на западния фронт (Ларс Гинзел, Стефан Корте, Франк Крус, Виктор Прашил и Маркус Стемлер)
4. Аватар: Пътят на водата (Дик Бърнстейн, Кристофър Бойс, Майкъл Хеджис, Джулиан Хауърт, Гари Съмърс и Гуендолин Йейтс Уитъл)
5. Батманът (Уилям Файлс, Дъглас Мъри, Анди Нелсън и Марк Вайнгартен)

*НАЙ-ДОБРИТЕ ВИЗУАЛНИ ЕФЕКТИ*

Проектиран ред на финала
1. Аватар: Пътят на водата (Ричард Банехам, Даниел Барет, Джо Летери и Ерик Сейндън)
2. Топ Гън: Маверик (Скот Р. Фишър, Сет Хил, Браян Литсън и Райън Тудхоуп)
3. Всичко тихо на западния фронт (Маркус Франк, Камил Джафар, Виктор Мюлер и Франк Пецоид)
4. Черната пантера: Уаканда завинаги (Джефри Бауман, Крейг Хамак, Дан Судик и Крис Уайт)
5. Батманът (Ръсел Ърл, Андерс Лангландс, Дан Лемън и Доминик Туохи)

*НАЙ-ДОБЪР АНИМАЦИОНЕН КЪСЪТ*

Проектиран ред на финала
1. Момчето, Къртицата, Лисицата и Конят (Матю Фройд и Чарли Макиси)
2. Един щраус ми каза, че светът е фалшив и аз мисля, че го вярвам (Лаклан Пендрагон)
3. Моята година на кури (Сара Гунарсдотир и Памела Рибън)
4. Летящият моряк (Аманда Форбис и Уенди Тилби)
5. Търговци на лед (Бруно Каетано и Жоао Гонсалес)

*НАЙ-ДОБЪР КЪСЪТ ДОКУМЕНТАЛЕН ФИЛМ*

Проектиран ред на финала
1. Странник пред портата (Конал Джоунс и Джошуа Сефтел)
2. Ефектът на Марта Мичъл (Ан Алвергю и Бет Левисън)
3. Как измервате една година? (Джей Розенблат)
4. Шептящите слонове (Картики Гонсалвес и Гуниет Монга)
5. Изтегляне (Максим Арбугаев и Евгения Арбугаева)

*НАЙ-ДОБРИЯТ КЪСЪТ НА ЖИВО*

Проектиран ред на финала
1. Le Pupille (Алфонсо Куарон и Алис Рорвахер) — подкаст 1 и 2 (Куарон)
2. Червеният куфар (Сайръс Нешвад)
3. Ирландско сбогом (Том Бъркли и Рос Уайт)
4. Нощна езда (Гауте Лид Ларсен и Ейрик Твейтен)
5. Ивалу (Ребека Прузан и Андерс Уолтър)