НБА – Невероятно завръщане за Милуоки Бъкс на Джанис Адетокунмпо срещу Бостън Селтикс (110-107)!

Селтикс – Бъкса : 107-110

Милуоки води в серията с 2-3

DPOY може да се нарича Маркъс Смарт, но Джру Холидей е най-добрият външен защитник (най-добрият защитник някога) в тази лига. Всъщност, всеки път, когато противникова суперзвезда – Кевин Дюрант, Деймиън Лилард, вземете вашия избор – бъде попитан кой играч му създава най-много проблеми в защитата, името на Холидей постоянно излиза на първо място. Ветеранът на Бъкс не изневери на репутацията си по време на невероятното завръщане на отбора си на пода на Селтикс, където беше воден с 6 точки на 100 секунди от зумер, преди да спечели неочаквана победа (107-110). “The Jruth” направи две решаващи спасявания в последните 10 секунди от абсолютно луд финал, след който защитниците на шампионата поведоха в серията (3-2).

НБА

Суперзвезда или в упадък, какво не е наред с Хардън?

ПРЕДИ 3 ЧАСА

Холидей първо блокира опита на Маркъс Смарт отзад на 7 секунди от зумера. Миг по-късно, при последното владение на вечерта, той грабна топката от ръцете му, за да подпечата победата за Милуоки. Самото определение за решаващ играч. Особено след като той вече беше героичен в атака през четвъртата четвърт с, например, коша за три точки, за да изравни на 105 навсякъде. Голямо завръщане за Бъкс, които все още изоставаха с 14 точки (79-93) на 10 минути след края! Селтикс на Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун, автор на 60 точки помежду им, се разбиха в парите, една от истинските им слаби места (статистически погледнато) този сезон.

Отвъд 24-те точки и защитните действия на Холидей, Джанис Адетокунмпо отбеляза 40 точки, включително и някои важни кошове, включително и победен удар в последните две минути, точно преди този на Холидей. Той също така изравни на терена, преди да пропусне втория си опит. С изключение на това, че Боби Портис грабна офанзивен отскок, за да постави Милуоки под контрол (107-108). Тогава трябваше да издържиш. С Холидей в екипа беше по-лесно за франчайза на Уисконсин. Тя взема решаващо предимство с предимството 3-2 преди мач 6, игран пред нейната публика.

Гризли – Воини

Голдън Стейт води в серията с 3-2

Този отбор на Warriors е непоправим. Тя е пълна с талант. Може би дори… твърде много. Във всеки случай лекотата й я кара толкова често да се отпусне, като най-добрите й играчи. Калифорнийците имаха възможността да убият серията, като се изправят срещу Гризлис, лишени от най-добрия си играч Джа Морант. В крайна сметка те провалиха: 22 заблудени топки, непохватност и катастрофална защита за победа в полза на Мемфис (134-95). Играчите на Тейлър Дженкинс вече няколко пъти доказаха, че могат да спечелят без Морант (20-5 този сезон). Те го направиха отново снощи, когато избухнаха Стивън Къри и партньорите му.

Дезмънд Бейн, Джарен Джаксън-младши и Тайъс Джоунс отбелязаха по 21 точки, за да ръководят своя отбор. Гризлис постигнаха преднината си през втората четвърт, като преминаха с 9-0, след което 12-0 малко по-късно, за да поведат накрая с 27 точки на почивката (77-50). 77 точки, отбелязани в едно полувреме. Те продължиха бягането си, като удариха още 42 пулове в третата четвърт. Унижение за играчите на Стив Кер, положителен за Covid-19 и заменен от Майк Браун на пейката. Уориърс са изпържили патрон и ще трябва да се съберат у дома в Игра 6.