Лига 1: зашеметяващо, Ница остава в надпреварата за подиума и временно спасява Бордо! (Ница 4-2 ASSE) – Футбол

Мъже 0-2 почивката, OGC Nice свали Сент Етиен за победа тази сряда (4-2), в късен мач от 36-ия ден от L1. Този резултат съживява Gym в надпреварата за подиума и поддържа Бордо в L1 за момента. Зелените остават под напрежение в дъното на класирането.

Лига 1: зашеметяващо, Ница остава в надпреварата за подиума и временно спасява Бордо!  (Добре 4-2 ASSE)

Гуири битката с Маон

Жирондинците от Бордо все още не са официално в Лига 2. Клубът от Аквитания, който е последен в класирането, вярваше, че брадвата ще падне тази сряда вечерта, когато Сент Етиен поведе с 2:0 на поляната на Ница в мач със закъснение от 36-ия ден от L1. Резултат, който осъди мъжете на Давид Гуион. Но зашеметяващата победа на Niois (4-2) все още оставя (много) малка надежда на Bordelais.

Два дни след края Бордо остава на 4 точки зад Сент Етиен, който пропуска възможността да се върне в Лориан, 17-и. От своя страна Ница се възражда в надпреварата за подиума и изостава на две точки от 3-то място, заето от Монако. Четири дни след разочарованието от финала на Coupe de France, загубен от Нант (0-1), Aiglons отново се усмихват и запазват амбициите си за края на сезона.

Сент Етиен смяташе, че са свършили най-трудната част

Stphanois се възползваха от грешките на врага в отбрана, за да получат опасни възможности. И малко преди края на първия четвърт час, Буанга върна, от гърдите, центриране на Маон пред вратата, за да даде на ASSE заслужено предимство (0-1, 10-та)! Зад това откриване имаше много малко шансове за Gym. Без въображение и разочарование в атака, Ниоа владееха топката, без да застрашават зелените.

Обратно, хората на Паскал Дюпра, много сериозна защита и остра атака, се възползваха и от най-малката възможност, за да внесат опасност в противниковата зона с бързи атаки. И след удар с глава на Мангала, който премина (34-та), Юсуф направи пробив за Сент Етиен с воле отляво в страничната мрежа при центриране на Будебуз към далечната греда (0-2, 45-а + 5)!

ASSE губи всичко за 9 минути

Когато се върнаха от съблекалнята, Aiglons показаха по-добро лице и провалиха мача за… девет минути! Първоначално Бард намали разликата с удар над ръкавиците на Бернардони, не много ясен на място (1-2, 53-та). И тогава Делор си предложи дубъл, за да позволи на Ница да мине пред таблото. Нападателят на Ниоа стреля с мощен свободен удар на Бернардони (2-2, 60′), след което победи още веднъж вратаря на Стфаноа при сервис на Клуйверт (2-3, 62′). В края на мача Будауи взе участие в тържеството, като се разписа с удар отдясно, отразен от Габриел Силва (2-4, 80′). OGCN все още е там!

ХУБАВ 4-2 СЕТ ЕТИЕН (mi-tps: 0-2) – ФРАНЦИЯ – Лига 1 / 36-ти ден
Стадион: Алианц Ривиера, Ница – Рефер: Томас Леонард, Франция

Но : М. Бард (52-ра) А. Делор (60-та) А. Делор (62-ра) Х. Будауи (80-та) за НИЦА – Д. Буанга (11-та) З. Юсуф (45+3-та) за СЕН ЕТИЕН
Предупреждения : Ф. Данилиюк (44e), Й. Клуйверт (65-и)за ХУБАВО – Й. Маон (37e), Е. Мангала (54e), Х. Мукуди (85e)за СЕТ ЕТИЕН

ХУБАВО : В. БентезДж. Тодибо, ДантеФ. Данилиюк, М. Бард (Дж. Амави, 83e)J. Kluivert (C. Stengs, 83-та), П. Броеница, М. Лемина (М. Шнайдерлин, 78е), Б. Брахими (H. Boudaoui, 79e)А. Гуири (Е. Гесанд, 74-та), А. Делорт

СЕТ ЕТИЕН : П. БернардониС. Сой, Х. Мукуди, Е. МангалаЙ. Маон (S. Thioub, 74e), Габриел СилваА. Нордин (E. Crivelli, 65e), М. Камара, З. Юсуф (А. Муефек, 73e), D. Bouanga (R. Hamouma, 81e)R. Boudebouz (A. Aouchiche, 65e)

Какво ви вдъхновява за тази игра? Не се колебайте да реагирате и да обсъждате в района добави коментар