Лига на нациите – Лудо равенство между Англия и Германия (3-3)

Без реален залог, срещата между Германия и Англия не предизвика интерес. Двете нации се изправиха един срещу друг на Уембли (3-3) след втори период на лудост. Шоу, Маунт и Кейн са голмайсторите от страна на англичаните, Гюндонган и Хаверц два пъти от страната на Германия. След поражение всеки минал петък, двата отбора се успокоиха, особено офанзивно, преди Световното първенство следващия ноември.

Лига на нациите

Саутгейт: „Всички ще коментират резултата, но имаше и позитиви“

23.09.2022 г. В 22:52 ч

Много тихо първо полувреме

За този последен голям тест преди Световното първенство и двата отбора искаха да се възстановят от поражението си миналия петък. Срещу Италия за Англия (1-0) и срещу Унгария за Германия (0-1). През първото полувреме Mannschaft бързо сложи крак на топката и я задържа до почивката, без наистина да притесни Ник Поуп, с изключение на далечен удар ниско по земята от Джошуа Кимих в добавеното време (45 + 2).

Трите лъва, те бяха малко по-опасни. След три мача без отбелязани голове, най-дългата серия от ноември 2000 г., атакуващите играчи на Гарет Саутгейт, Рахийм Стърлинг, Фил Фодън и Хари Кейн се оказаха най-опасните и по-специално първият с мощен нисък удар, пуснат от Марк-Андре ter Stegen с върховете на пръстите си (25-и), без да намери мрежата за всичко това.

„С BBC или MSN имаше компромиси: Mbappé не трябва да се отклонява от правилото“

Втори период на пожар

През втората част всичко се развихри и мрежите се разтресоха. Малко след завръщането от почивката Илкай Гюндоган откри резултата от дузпа след фаул на Хари Магуайър срещу Джамал Мусиала (52, 0-1). След това Mannschaft продължи да се ускорява и след изстрели на Никлас Зюле и Тимо Вернер точно извън целта (50-и и 52-ри) удвои преднината благодарение на великолепен крив удар на Кай Хаверц, подпомогнат от гредата (67-и, 0-2).

Но играчите на Гарет Саутгейт, силно критикуван от Ламанша през последните дни, реагираха бързо благодарение на контролна последователност от воле на Люк Шоу (72-ри, 2-1). Мейсън Маунт, който влезе в игра няколко минути по-рано, изравни за Трите лъва едва три минути по-късно благодарение на добър удар от първа линия от границата на зоната (75-а, 2-2). Хари Кейн в крайна сметка преобърна – за известно време – германците, като вкара третия английски гол от дузпа (83-та, 3-2).

Плач и психодрама: какво се случва около испанския женски отбор?

Място на световното първенство

Но възползвайки се от грешка с ръка на Ник Поуп, Кай Хаверц пое топка, която се влачеше пред вратаря, за да бутне кожата в празната врата и да позволи на германците да изравнят в луд край на мача (87-ма). Резултат равен, който не променя съдбата на двете селекции в тази Лига на нациите, тъй като Англия, 3 точки, вече беше гарантирано да завърши последна и следователно да изпадне, докато Германия преминава на второ място със 7 единици, но не и не се класира за финалната четворка.

За тази последна голяма среща преди Световното първенство, Англия е успокоена пред вратата след повече от 500 минути без гол в мача, докато Германия, която претърпя първото си поражение в ерата на Flick миналия петък срещу Унгария, възвърна известна увереност. На световното първенство трите лъва ще споделят група А с Иран, Съединените щати и Уелс, докато Маншафт, който ще има последна репетиция срещу Оман седмица преди началото на състезанието, ще състави група Е с Испания, Коста Рика и Япония.

Германия също пропуска: Унгария продължава да изненадва

23.09.2022 г. В 20:42 ч