Кръпка синьо небе

Всеки си търси левия бек

Французинът Едуардо Камавинга на тренировка с отбора на Франция, на стадион Джасим-бин-Хамад, в Доха, 24 ноември 2022 г.

През 2010 г. Патрис Евра ловува “бенката” в Книсна и без изобщо да го намерите другаде. Дванадесет години след фиаското в Южна Африка и в съвсем различен контекст, сините търсят подплата за Тео Ернандес, единственият професионален ляв бек след контузията на брат му Тео. В сряда Дайот Упамекано беше подхвърлил имената на Кингсли Коман и Усман Дембеле, но всичко намирисва на облог между колеги. Просто чуйте реакцията на Дембеле.

Този четвъртък Matteo Guendouzi пусна друга песен, този път по-достоверна. Марсилецът има “предаден” тайната на мача, изигран при закрити врати от резервите предния ден срещу местен отбор. „Кама изигра тази роля, защото малко играчи могат да бъдат на тази позиция и нямаме много левичари. Той беше много добър, между другото вкара страхотен гол.”, обяснява бившият Арсенал. „Кама“ е Едуардо Камавинга, полузащитник на Реал Мадрид.

горещо отпред

Англия – САЩ

Англичаните празнуват шестия си гол при победата си срещу Иран в понеделник (21 ноември) на Международния стадион Халифа.

След демонстрация и фестивал на началните голове срещу Иран (6-2) в понеделник, Англия ще се опита да валидира билета си за директните елиминации този петък. Трите лъва се изправят срещу САЩ, априори най-опасния съперник от група B, в която са фаворити, от 20 часа на стадион Ал Байт. И хората на Гарет Саутгейт трябва да могат да разчитат на своя капитан и нападател, Хари Кейн, жертва на тежка битка срещу Иран и несигурно време за срещата. Какво подправка на мач, който обещава да бъде експлозивен срещу отмъстителния отбор на САЩ, разочарован от резултата от първия кръг (1-1 срещу Уелс) и който ще трябва да наваксва, за да се надява да стигне далеч.

Преди този ключов мач Холандия също ще се опита да се класира за финалната фаза. Умерено убедителни срещу Сенегал, холандците трябваше да изчакат последните петнадесет минути, за да спечелят (2-0) и ще трябва да внимават за Еквадор, срещу когото ще се изправят в 17:00 часа.

пълна газ

Ричарлисон лекува, Неймар прави гримаси

Бразилия имаше споделена вечер. Ако Селесао се притеснява от навехнатия глезен, получен от Неймар, той все пак успя да влезе в турнира, като победи Сърбия (2-0). Ричарлисон ще запази щастливи спомени от първия си мач на световно първенство. Нападателят на Тотнъм първо форсира сръбската врата, като беше добре поставен при приемане на центриране от Винисиус младши (62д).

Прочетете също: Мондиал 2022: победа от Сърбия, Бразилия се тревожи за Неймар, жертва на изкълчен глезен

Особено вторият му гол ще се върти в главата му. Все още сервиран от играча на Реал Мадрид, той овладя хубава контрола с акробатично възстановяване, което измами Ваня Милинкович-Савич (73д), вратарят на Сърбия. Със сигурност най-добрият гол в надпреварата досега.

Подвижни пясъци

„Представянето на други арабски страни ни кара да завиждаме малко. »

Нападателят Исмаел Мохамад обобщи усещането на отбора на Катар в четвъртък. В петък Ал Анаби (“Ле Бордо”) ще изиграят втория си мач срещу Сенегал от 14 часа. И след слабото представяне срещу Еквадор в първия мач (загубен с 2-0), страната домакин се надява да покаже истинското си ниво.

„Нашият отбор е способен да победи, ако има дух, решителност и постоянство и ако черпи вдъхновение от арабските селекции, които постигнаха добри резултати в първия си мач“, каза треньорът Феликс Санчес на пресконференция. Препратка къмСаудитска Арабия, която направи сензацията срещу Аржентинаи в Мароко, който закачи Хърватия, напускащ финалист (0-0), точно както Тунис срещу Дания (0-0)

Братоубийствена цел

Реакцията на швейцареца Бреел Емболо след гола му срещу Камерун, четвъртък, 24 ноември на стадион Ал Джануб.

Като символ, именно той позволи на Швейцария да се измъкне от камерунския капан, като отбеляза единствения гол в мача. Въпреки това, след като видя удара си да влиза в противниковите клетки, Breel Embolo почти не реагира, оставайки на място с вдигнати ръце, почти съжалявайки. И има защо: 25-годишният нападател, който пристигна в Швейцария на 4-годишна възраст, е роден… в Камерун. „Ако вкарам гол, ще се опитам да не празнувам“, уточни още той преди този конкретен за него мач, може би усещайки намигването на съдбата. Думата е спазена.

вода в газа

Арестуваха иранския футболист Вориа Гафури

Вориа Гафури, 27 април 2021 г., в Джеда.

Футболистът Вориа Гафури, известен в Иран, но не избран в националния отбор, беше арестуван този четвъртък от властите на Ислямската република, обвинен в „Оскърбен и опетнен репутацията на отбора и за участие в пропаганда“ срещу държавата, според иранската информационна агенция Фарс. Грешката му? Публикуване на снимка в Instagram, облечена в традиционна кюрдска рокля.

Прочетете също: Мондиал 2022: Иранците мълчат по време на химна си в подкрепа на жертвите на демонстрациите

Арест, който се случва, докато Техеран потушава в продължение на два месеца демонстрации, причинени от смъртта на Махса Амини в затвора за неправилно носене на воала. Репресия, срещу която се надигнаха иранските играчи.

песъчинка

5

Можеш да си безработен и да пишеш историята на световното първенство. Два дни след развода си с Манчестър Юнайтед, Кристиано Роналдо стана първият играч, отбелязал гол в пет различни издания на Световното първенство: 2006, 2010, 2014, 2018 и сега 2022. Срещу Гана (3-2), четвъртък, CR7 вкара своя осми гол (в 18 мача) във финалната фаза на Световното първенство, като откри резултата от дузпа. Той се справя по-добре от Лионел Меси, Пеле, Мирослав Клозе и Уве Зеелер.