Бележки от първия ден на Световната купа 2022 / Mondial 2022 / J1 / Bilan / SOFOOT.com

Лудата саудитска победа, подвигът на Япония, кармата на Рюдигер, 51-те гола на Жиру, безкрайното допълнително време, изпуснатата дузпа на Левандовски, картонът на Испания, MVP трофеи без никакъв смисъл. В края на този първи ден от груповата фаза е време да разпределим добрите и лошите точки.

Саудитски фенове

Да дам бележка

Между привърженика, който хвърля врата в градината си, за да отпразнува гола на Ал-Даусари, този, който идва да поиска “Къде е Меси” на японския журналист и тези, които се заобикалят с Освободен от желание, саудитските фенове идеално влязоха в състезанието си. Като техния отбор всъщност.

Катарската общественост

Разбираемо е, че те си тръгнаха на полувремето: за да посетят този мач, много катарци прекосиха страната, тоест тринадесет километра. Те се страхуваха да се приберат рано.

Допълнително време

Почти половин час добавено време, натрупано по време на Англия-Иран, редовно осем или девет минути повече всяко полувреме. Официално трето полувреме.

Англия

6-2 залепени за тревата, англичаните вярват, че са на Уимбълдън.

Джани Сиказве

След като освиркваха края на мача между Тунис и Мали два пъти твърде рано, Джани Сиказве и неговите помощници отказаха две дузпи на Канада, включително една за засада… при задно подаване. Това също ли е част от новите препоръки на Collina?

Едуард Менди

И накрая, това, което рискува да бъде пагубно за сенегалеца, не е липсата на Садио Мане, а присъствието на Дуду Менди.

Робърт Левандовски

Нула, както и броят му отбелязани голове на Световното първенство в четири мача срещу Сенегал, Колумбия, Япония и Мексико. Левандовскизофрен.

Салем Ал Даусари

Преди четири години той донесе първата победа на Саудитска Арабия на Световното първенство от 1994 г. след допълнително време срещу Египет. Този път той отбеляза антологичен гол, който позволи на саудитците да победят Аржентина на Лео Меси. Човекът завърши игра.

Бенджамин Павард

Това обаче не се дължи на липсата на реплики към него „Втори пост Pavaaaaaaaard“ от 2018 г. За версията от 2022 г. трябва да помислим за добавяне “В твоите дооооооос” .

MVP трофеи

Лука Модрич срещу Мароко, Кевин Де Бройне срещу Канада… Това всъщност е най-следваният трофей в Instagram.

Япония

Те бяха най-добри в почистването на трибуните и съблекалните след мача. Те сега най-добре затварят големите немски усти.

Антонио Рюдигер

Големи подигравателни крачки при 1-0, но големи погледи в празното пространство при 1-2. Вече най-красивото завръщане на кармата на това Световно първенство.

Гарет Бейл

В силата на левия му крак при тази изравнителна дузпа имаше 64 години чакане и разочарование. По дяволите, какво освобождаване!

Германия

Понякога е по-добре да изпратиш съобщение и да загубиш, отколкото да не кажеш нищо и да взривиш всички. Дори ако Еден Азар не е на това мнение.

Кейлор Навас

Джанлуиджи Донарума, той поне ще завърши турнира без допуснат гол.

Испания

В един мач Испания вкара толкова голове, колкото по време на цялото Световно първенство през 2010 г., в края на което стана световен шампион. Правете каквото искате с тази статистика.

Еден Азар

Не смятам да обръщам сака за него.

Този еквадорски фен

Най-бързо разрешената битка в историята. След като голът беше отменен в Еквадор поради засада, еквадорски фен изобрази с мимика знака на билетите, сякаш за да каже, че реферът е купен. Привърженик на Катар му каза да млъкне, видеото обиколи мрежите. Десет минути по-късно видеото на двамата “помирени” мъже беше публикувано в Twitter. Дипломацията преди всичко?

Оливие Жиру

51 гола ==> Пастис 51 ==> Марсилия… Оливие Жиру обяви ли, че подписва с ОМ? Най-накрая Grantatakan, който La Canebière поиска?